Dňa 23. 3. 2024 o 18.06 h bol ohlásený požiar prístrešku pri rodinnom dome slúžiaceho ako dielňa v kat. obce Selce, okres Banská Bystrica. Príčinou vzniku požiaru bol skrat na elektroinštalácii. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Selce troma C prúdmi za súčasného rozoberania konštrukcie prístrešku. Z priestorov dielne bolo vynesených niekoľko tlakových nádob na propán – bután, ktoré boli ochladzované a následne prekontrolované prostredníctvom termokamery. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Následkom požiaru vznikla majiteľovi prístrešku priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 10 000 eur.

   Dňa 23. 3. 2024 o 19.59 h bol ohlásený požiar rodinného domu v kat. obce Krivany, okres Sabinov. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove (z hasičských staníc v Lipanoch a v Sabinove) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Krivany s tromi C prúdmi za súčasného rozoberania konštrukcie strechy. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Následkom požiaru vznikla majiteľke objektu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 30 000 eur.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou – Bratislavský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Bratislavskom kraji zasahovali v priebehu dňa 23. 3. 2024 v súvislosti s nepriaznivým počasím celkom 12-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku (z hasičských staníc v Pezinku a v Senci) zasahovali 5-krát a príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy zasahovali 7-krát. Členovia Dobrovoľného hasičského zboru mestskej časti Petržalka, Dobrovoľného hasičského zboru mestskej časti Ružinov a Dobrovoľného hasičského zboru mesta Pezinok zasahovali celkom 5-krát. Išlo prevažne o spadnuté stromy na komunikácie a uvoľnené strechy na objektoch. Celkom zasahovalo 35 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 10 členov dobrovoľných hasičských zborov a bolo nasadených 11 ks hasičskej techniky.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03, Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top