obchod 2

   Dňa 24. 10. 2023 o 09.41 h bol ohlásený požiar dielne v Chtelnici, okres Piešťany. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch (z hasičskej stanice v Piešťanoch) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Chtelnica jedným vysokotlakovým a jedným C prúdom. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Následkom požiaru vznikla majiteľovi dielne priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 40 000 eur.

   Dňa 24. 10. 2023 o 11.51 h bol ohlásený výbuch kotla na tuhé palivo v rodinnom dome v Oščadnici, okres Čadca. Príčinou bola technická porucha na vykurovacom telese. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Čadci (z hasičskej stanice v Čadci) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Oščadnica jedným vysokotlakovým prúdom. Zasahujúci odvetrali rodinný dom pomocou pretlakového ventilátora. Pri požiari boli použité autonómne dýchacie prístroje. Následkom výbuchu vznikla majiteľovi rodinného domu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 7 000 Eur.

   Dňa 24. 10. 2023 o 15.15 h bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla s prívesným vozíkom na diaľničnom privádzači k diaľnici D1 v katastri obce Turany, okres Martin. Zasahujúci príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Sučany zabezpečili havarovaný automobil proti vzniku požiaru. Automobil prevážal 850l leteckého paliva, z ktorého 600l uniklo na cestnú komunikáciu. Zasahujúci príslušníci zabránili ďalšiemu úniku leteckého paliva a uniknuté letecké palivo zasypali sorbentom. Havarovaný automobil pomohli naložiť na vozidlo odťahovej služby. Počas zásahu bol diaľničný privádzač k diaľnici D1 úplne uzavretý.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top