obchod 2

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Bratislavský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Bratislavskom kraji zasahovali v priebehu dňa 28. 8. 2023 v súvislosti s búrkovou činnosťou a poveternou situáciou celkom 15-krát. Príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy zasahovali 9-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku (z hasičských staníc v Pezinku a v Senci) zasahovali spolu 3-krát. V ostatných prípadoch zasahovali členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Bratislava - Rača, Bratislava - Ružinov a Lozorno celkom 3-krát. Išlo o zatopené pivnice, a odstraňovanie popadaných stromov na cestných komunikáciách. Celkom zasahovalo 32 príslušníkov s 8 kusmi hasičskej techniky a nasadených bolo 9 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí s 3 kusmi hasičskej techniky.

 Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Trnavský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trnavskom kraji zasahovali v priebehu dňa 28. 8. 2023 od 22,18 h do 29. 8. 2023 do 1,57 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 10-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dunajskej Strede (z hasičskej stanice vo Veľkom Mederi) zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Senici zasahovali 2-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Veľké Úľany, Šamorín - Mliečno a Špačince po 1-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií a odčerpávanie vody z rodinných domov. Celkom zasahovalo 15 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 11 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí a bolo nasadených 8 ks hasičskej techniky.

 Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Trenčiansky kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trenčianskom kraji zasahovali v priebehu dňa 28. 8. 2023 od 6,00 h do 29. 8. 2023 do 6,00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 16-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne (z hasičských staníc v Trenčíne a v Dubnici nad Váhom) zasahovali spolu 3-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Novom Meste nad Váhom (z hasičských staníc v Novom Meste nad Váhom a v Myjave) zasahovali spolu 3-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Považskej Bystrici zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Partizánskom zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prievidzi (z hasičských staníc v Prievidzi a v Handlovej) zasahovali spolu 2–krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bánovciach nad Bebravou zasahovali 2–krát. Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Nitrianske Rudno 2 - krát, Motešice, Valaská Belá, Malá Hradná, Svinná zasahovali po 1-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, naklonených stromov, ktoré ohrozovali premávku. Celkom zasahovalo 40 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 24 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí a bolo nasadených 6 ks hasičskej techniky

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Nitriansky kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí v Nitrianskom kraji zasahovali v priebehu dňa 28. 8. 2023 od 22,30 h do 29. 8. 2022 do 4,00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 54-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Topoľčanoch zasahovali 5-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Zlatých Moravciach zasahovali 5-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre (z hasičských staníc v Šali, v Nitre a v Drážovciach) zasahovali spolu 21-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne (z hasičských staníc v Kolárove a v Komárne) zasahovali spolu 9-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Leviciach zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nových Zámkoch (z hasičských staníc v Nových Zámkoch a v Šuranoch) zasahovali spolu 13-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Tesárske Mlyňany, Imeľ, Bátorove Kosihy, Hurbanovo, Vinodol, Vráble – Dyčka, Rastislavice, Dvory nad Žitavou, Bánov, Šurany, Trávnica a Močenok. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných a železničných komunikácií a elektrických vedení, naklonených stromov, ktoré ohrozovali premávku, pomoc občanom so zakrývaním budov po odtrhnutí striech. Celkom zasahovalo 59 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 53 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 31 ks hasičskej techniky.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top