obchod 2

   Dňa 26. 8. 2023 o 12.29 h bol ohlásený strom spadnutý na osobné vozidlo v katastri obce Štiavnik, okres Bytča. V dôsledku udalosti došlo k zraneniu troch osôb (z nich jedno dieťa). Zasahujúci príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline (z hasičskej stanice v Bytči) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Štiavnik poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a odovzdali ich do starostlivosti záchrannej zdravotnej služby. Následne za pomoci motorovej píly odstránili spadnutý strom z vozidla aj z vozovky.

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Trenčiansky kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí v Trenčianskom kraji zasahovali celkom 16-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne (z hasičskej stanice v Trenčíne) zasahovali 4-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne (z hasičskej stanice v Dubnici nad Váhom) zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Novom Meste nad Váhom (z hasičskej stanice v Novom Meste nad Váhom) zasahovali 3-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Novom Meste nad Váhom (z hasičskej stanice v Myjave) zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Považskej Bystrici (z hasičskej stanice v Považskej Bystrici) zasahovali 2-krát a príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Považskej Bystrici (z hasičskej stanice v Púchove) zasahovali 3-krát. Členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Brezová pod Bradlom 2-krát, Ivanovce, Bohunice, Pobedim, Vršatské Podhradie, Horné Srnie, Ilava, Nová Dubnica, Kolačín, Červený Kameň, Modrovka, Papradno, Horná Mariková, Sverepec, Udiča, Lúky, Púchov, Lysá pod Makytou, Lazy pod Makytou, Horná Poruba, Valašská Belá zasahovali po 1-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, naklonených stromov, ktoré ohrozovali premávku a poškodenú strechu na bytovke. Celkom zasahovalo 50 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 90 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 38 ks hasičskej techniky.

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Žilinský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Žilinskom kraji zasahovali celkom 66-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline (z hasičských staníc v Žiline, Bytči, Terchovej a v Rajci) zasahovali spolu 20-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Čadci (z hasičských staníc v Čadci, Kysuckom Novom Meste a v Turzovke) zasahovali 11-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dolnom Kubíne zasahovali 1-krát a príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Námestove zasahovali 2-krát. Členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Trnové zasahovali 4-krát, členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Bytča zasahovali 3-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Makov, Klokočov a Zákamenné zasahovali 2-krát a členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Čadca, Staškov, Vychylovka, Rudina, Oščadnica, Raková, Bobrov, Námestovo, Blatnica, Olešná, Oravská Lesná a Korňa zasahovali po 1-krát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov na vozidlá, cesty a strechy, strhnutých striech z domov a popadané a poškodené káble elektrického vedenia. Celkom zasahovalo 50 príslušníkov hasičského a záchranného zboru a 134 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 65 ks hasičskej techniky.

Zdroj: Prezídium HaZZ

 

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top