obchod 2

   Dňa 26. 7. 2023 o 23.46 h bol ohlásený požiar prístavby rodinného domu v kat. obce Melek, okres Nitra. Príčinou vzniku požiaru bol elektrický skrat. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre (z hasičskej stanice vo Vrábľoch a v Selenci) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Tehla tromi vysokotlakovými a dvomi C prúdmi za súčasného rozoberania konštrukcie strechy. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Pri požiari bola jedna osoba zranená (intoxikácia splodinami horenia). Následkom požiaru vznikla majiteľke rodinného domu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 20 000 eur.

   Dňa 26. 7. 2023 o 13.20 h bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla a nákladného vozidla na št. ceste III/1459 v katastri obce Okoličná na Ostrove, okres Komárno. V dôsledku dopravnej nehody utrpeli tri osoby zranenia. Zasahujúci príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Okoličná na Ostrove zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru. Zranené osoby boli v starostlivosti posádky záchrannej zdravotnej služby a boli do Nemocnice s poliklinikou v Komárne. Havarované vozidlá pomohli naložiť na vozidlá odťahovej služby a očistili vozovku. Počas zásahu bola štátna cesta prejazdná v jednom jazdnom pruhu.

   Dňa 26. 7. 2023 o 21.45 h bola ohlásená dopravná nehoda osobného vlaku (Bratislava smer Komárno) a nákladného vozidla na chránenom železničnom priecestí na štátnej ceste I/63 medzi obcami Bodza a Tôň, okres Komárno. V čase nehody sa vo vlaku nachádzalo desať cestujúcich a rušňovodič, vo vozidle iba vodič, nikto sa nezranil. Zasahujúci príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne (z hasičských staníc v Komárne a v Kolárove), Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dunajskej Strede (z hasičskej stanice vo Veľkom Mederi) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Okoličná na Ostrove havarovaný automobil zabezpečili proti vzniku požiaru, osvetľovali miesto udalosti, pomáhali pracovníkom odťahovej služby s odstránením havarovaného vozidla a očistili vozovku. Počas zásahu bola štátna cesta prejazdná v jednom jazdnom pruhu.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03, Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top