obchod 2

   Dňa 24. 6. 2023 o 15.08 h bol ohlásený požiar prístavby k rodinnému domu v Leviciach. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Leviciach, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre (z hasičských staníc v Nitre a v Selenci) a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Kalná nad Hronom a Tekovské Lužany piatimi C prúdmi. Počas zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Následkom požiaru vznikla spoločnosti priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 20 000 eur.

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Banskobystrický kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Banskobystrickom kraji zasahovali v priebehu celkom 23-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote (z hasičskej stanice v Rimavskej Sobote) zasahovali 8-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Revúcej (z hasičských staníc v Revúcej a v Tornali) zasahovali 5-krát a príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Lučenci (z hasičskej stanice vo Fiľakove) zasahovali 1-krát.   Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí: Číž, Veľké Teriakovce, Rimavské Janovce, Bottovo, Gemerská Ves, Gemer, Včelince, Rumince a členovia dobrovoľných hasičských zborov miest Tisovec, Žiar nad Hronom a Revúca zasahovali celkom 16-krát. Išlo o odčerpávanie vody zo zatopených záhrad, odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií a odčerpávanie vody zo zaplavených pivníc rodinných domov. Celkovo zasahovalo 39 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru na 16 kusoch hasičskej techniky a 45 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí s 12 kusmi hasičskej techniky.

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Prešovský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Prešovskom kraji zasahovali celkom 8-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Svidníku zasahovali 3-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Starej Ľubovni zasahovali 1- krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove (z hasičskej stanice v Lipanoch) zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Humennom zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bardejove (z hasičských staníc v Bardejove a v Raslaviciach) zasahovali 2-krát. Išlo o čerpanie vody z garáží, suterénov, pivníc rodinných domov a bytových blokov a odstraňovanie spadnutých stromov z cestných komunikácií. Celkom zasahovalo 16 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 8 ks hasičskej techniky. Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí zasahovali 10-krát. Zasahovalo 38 členov s 13 kusmi techniky.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top