obchod 2

   Dňa 21. 6. 2023 o 9.27 h bol ohlásený požiar jednoduchej stavby v osade Olejníkov, okres Sabinov. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Sabinove (z hasičských staníc v Sabinove a v Lipanoch) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Lipany dvoma C a jedným vysokotlakovým prúdom. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Pri požiari došlo k zraneniu šesť ročného dieťaťa, ktoré má popálenú tvár a ruky. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 5 000 eur.

   Dňa 21. 6. 2023 o 20.41 h bol ohlásený požiar stodoly v obci Liptovská Teplička, okres Poprad. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade (z hasičských staníc v Poprade a v Mengusovciach) a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Liptovská Teplička, Kravany, Šuňava a Vikartovce štyrmi C a jedným vysokotlakovým prúdom za súčasného rozoberania konštrukcie stodoly. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 15 000 eur.

 Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Trnavský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trnavskom kraji zasahovali celkom 72-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave (z hasičskej stanice v Trnave) zasahovali 6-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch (z hasičských staníc v Piešťanoch a v Hlohovci) zasahovali 5-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante (z hasičských staníc v Galante a v Seredi) zasahovali 5-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Senici (z hasičských staníc v Senici a v Kútoch) zasahovali 5-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Skalici (z hasičskej stanici v Holíči) zasahovali 1-krát. Členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Lakšárska Nová Ves, Moravský sv. Ján, Gbely, Bílkove Humence, Jablonica, Smolenice, Hradište pod Vrátnom, Horná Krupá, Bojničky, Radimov, Dolné Dubové, Chropov, Dolná Krupá, Brestovany, Jaslovské Bohunice, Vrbové, Senica, Krakovany, Moravany nad Váhom, Madunice, Hrnčiarovce nad Parnou, Letničie, Leopoldov, Pata, Veľká Mača, Šajdíkove Humence, Suchá nad Parnou, Horné Orešany a Skalica zasahovali po 1-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Cerová, Petrova Ves, Dechtice, Prievaly, Dojč, Dobrá Voda, Veľké Kostoľany, Šaštín-Stráže a Šoporňa zasahovali po 2-krát a členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Koválov zasahovali po 3- krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií a odčerpávanie vody z pivníc rodinných domov. Celkom zasahovalo 36 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 179 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 55 ks hasičskej techniky.

 Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Trenčiansky kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trenčianskom kraji zasahovali celkom 26-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne (z hasičských staníc v Trenčíne a v Dubnici nad Váhom) zasahovali 3-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Novom Meste nad Váhom (z hasičských staníc v Novom Meste nad Váhom a v Myjave) zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Považskej Bystrici (z hasičských staníc v Považskej Bystrici a v Púchove) zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Partizánskom zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bánovciach nad Bebravou zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prievidzi (z hasičských staníc v Prievidzi a v Handlovej) zasahovali 5-krát. Členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Motešice, Nitrianske Pravno, Horné Sŕnie, Bohunice, Bobot, Uhrovec, Čereňany, Nitrica, Košecké Podhradie a Horovce zasahovali po 1-krát a Brezová pod Bradlom 2-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, naklonených stromov, ktoré ohrozovali premávku a uvoľnených plechov na strechách. Celkom zasahovalo 50 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 51 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 29 ks hasičskej techniky.

 Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Nitriansky kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí v Nitrianskom kraji zasahovali celkom 38-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Topoľčanoch zasahovali 3-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre (z hasičských staníc v Nitre a v Šali) zasahovali 3-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nových Zámkoch zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Leviciach (z hasičských staníc v Leviciach, v Želiezovciach a v Šahách) zasahovali 8-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Zlatých Moravciach zasahovali 3-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne ( z hasičskej stanice v Kolárove) zasahovali 1-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Rumanová, Báb, Mojmírovce, Hájske, Kuzmice, Závada, Horné Obdokovce, Chrabrany, Žitavany, Radošina, Urmince, Tekovské Nemce, Lužianky, Bátovce, Práznovce, Hontianske Moravce, Plášťovce, Bohunice a Žemberovce zasahovali po 1-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov a konárov z cestných komunikácií a motorových vozidiel, naklonených stromov nad elektrickým a telekomunikačným vedením, v jednom prípade o odčerpávanie vody z priestorov firmy a požiar strechy rodinného domu po zásahu bleskom. Celkom zasahovalo 66 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 75 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 41 ks hasičskej techniky.

 Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Žilinský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Žilinskom kraji zasahovali celkom 23-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Čadci (z hasičských staníc v Turzovke a v Čadci) zasahovali 5-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Námestove zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline (z hasičských staníc v Rajci a v Bytči) zasahovali 3-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine (z hasičských staníc v Turčianskych Tepliciach a v Martine) zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dolnom Kubíne (z hasičskej stanice v Tvrdošíne) zasahovali 2-krát. Členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Vrícko, Martin-Priekopa, Oščadnica, Zubrohlava, Hruštín, Bobrov, Liptovský Mikuláš, Závažná Poruba a Príbovce zasahovali po 1-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov na vozovku a elektrické vedenie, odčerpávanie vody z rodinných domov a čistenie kanalizačných výpustov. Celkom zasahovalo 28 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 42 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 18 ks hasičskej techniky.

 Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Banskobystrický kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Banskobystrickom kraji zasahovali celkom 12- krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom (z hasičských staníc v Žiari nad Hronom a v Novej Bani) zasahovali 5-krát, príslušníci Výcvikového centra HaZZ Lešť (z hasičskej stanice v Pliešovciach) zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Veľkom Krtíši (z hasičskej stanice v Modrom Kameni) zasahovali 4-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Lučenci (z hasičskej stanice vo Fiľakove) zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici (z hasičskej stanice v Banskej Bystrici) zasahovali 1- krát. Členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Chyžné, Hontianske Tesáre, Lučenec, Drábsko a Valaská zasahovali po 1-krát, členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Ladzany zasahovali 2-krát a členovia dobrovoľného hasičského zboru mesta Fiľakovo zasahovali 4-krát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácii, rodinného domu a čerpanie vody zo zatopených objektov. Celkom zasahovalo 26 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru na 9 kusoch hasičskej techniky a 30 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí na 7 kusoch techniky.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top