obchod 2

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Bratislavský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Bratislavskom kraji a členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí zasahovali celkom 50-krát. Príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy zasahovali 15-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov Ružinova, Starého mesta, Záhorskej Bystrice, Petržalky, Devínskej Novej Vsi, Čunova, Dolian, Ivanky pri Dunaji, Zohoru, Častej a Vysokej pri Morave zasahovali 35-krát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií, z osobných motorových vozidiel, odčerpávanie vody zo zaplavených priestorov rodinných domov, bytových domov a komunikácií. Celkom zasahovalo 36 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru so 6 kusmi hasičskej techniky a 72 členov Dobrovoľných hasičských zborov s 22 kusmi hasičskej techniky.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Banskobystrický kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali celkom 9 - krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Brezne zasahovali 1- krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene (z hasičských staníc vo Zvolene a v Detve) zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Revúcej (z hasičskej stanice v Tornali) zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Veľkom Krtíši (z hasičskej stanice v Modrom Kameni) zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote zasahovali 2-krát a príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom (z hasičskej stanice v Novej Bani) zasahovali 1-krát. Išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, uvoľňovanie upchatých priepustov a odčerpávanie zatopených komunikácií a domov. Celkom zasahovalo 33 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 10 kusov hasičskej techniky.

   Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Jasenie, Jelšava, Chyžné, Hrušov, Gemerská Ves, Gemer, Valice, Ilija, Hodruša Hámre, Tisovec a Čeláre zasahovali spolu 11-krát. Celkom zasahovalo 50 členov DHZO a bolo nasadených 11 kusov hasičskej techniky.

   Išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, uvoľňovanie upchatých priepustov a odčerpávanie zatopených komunikácií a domov.

 

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03, Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top