obchod 2

   Dňa 21. 1. 2023 o 00.57 h bol ohlásený požiar šopy s uskladneným drevom v Selci, okres Trenčín. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Selec a Soblahov dvoma C prúdmi za súčasného rozoberania konštrukcie strechy. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Následkom požiaru vznikla majiteľovi stavby priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 4 500 eur.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Banskobystrický kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali v priebehu dňa 21. 1. 2023 od 6:00 h do 22. 1. 2023 do 6.00 h celkom 8-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom (z hasičských staníc v Žiari nad Hronom a v Banskej Štiavnici ) zasahovali 6-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Veľkom Krtíši (z hasičskej stanice v Modrom Kameni) zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene (z hasičskej stanice v Detve) zasahovali 1-krát. Celkom zasahovalo 11 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a boli nasadené 4 kusy hasičskej techniky.

   Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Bartošova Lehôtka, Korytárky, Podhorie, Banská Štiavnica – Štefultov, Drábsko, Látky, Záhorce, Mýtna, Veľké Dravce, Kráľ, Prša a Bušince zasahovali spolu 14- krát. Celkom zasahovalo 52 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí a miest a bolo nasadených 12 kusov hasičskej techniky.

   Išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, odčerpávanie vody zo zatopených pivníc rodinných domov.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top