obchod 2

   Dňa 19. 1. 2023 o 17.38 h bol ohlásený spadnutý strom na železničnej trati v katastri obce Nižná, okres Tvrdošín. Následkom pádu stromu bola vylúčená železničná doprava na trati Krivá - Nižná. Zasahujúci príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dolnom Kubíne (z hasičskej stanice v Tvrdošíne) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obcí Podbiel a Krivá pešo kontrolovali úsek železničnej trate, po nájdení spadnutého stromu strom popílili, odpratali ho z koľajiska a následne dočistili koľajisko.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Banskobystrický kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali v priebehu dňa 19. 1. 2023 od 6:00 h do 20. 1. 2023 do 6.00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 17 - krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici (z hasičskej stanice v Banskej Bystrici) zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Brezne (z hasičskej stanice v Brezne) zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote (z hasičskej stanice v Rimavskej Sobote) zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene (z hasičskej stanice v Detve) zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Lučenci (z hasičskej stanice v Poltári) zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom (z hasičských staníc v Žiari nad Hronom, v Banskej Štiavnici a v Novej Bani) zasahovali 8-krát, z hasičskej stanice v Pliešovciach zasahovali 3-krát. Spolu zasahovalo 46 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 17 kusov hasičskej techniky.

   Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí/miest Valice, Žiar nad Hronom, Gemerská Ves, Kremnica, Látky, Málinec, Čamovce, Bušince, Buzitka, Čierny Balog, Sielnica a Želovce zasahovali 13-krát. Spolu zasahovalo 54 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí a miest a bolo nasadených 13 kusov hasičskej techniky.

   Išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, odčerpávanie zatopených pivníc rodinných domov, uvoľňovanie upchatých priepustov a v jednom prípade o odstránenie spadnutého stromu na strechu rodinného domu.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Žilinský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Žilinskom kraji zasahovali v priebehu dňa 19. 1. 2023 od 6:00 h do 20. 1. 2023 do 6.00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 15-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline (z hasičských staníc v Bytči a v Rajci) zasahovali 5-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dolnom Kubíne (z hasičských staníc v Dolnom Kubíne a Tvrdošíne) zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine (z hasičskej stanice v Turčianskych Tepliciach) zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši (z hasičskej stanice v Liptovskom Mikuláši) zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku zasahovali 4-krat, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Námestove zasahovali 1-krat a členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Bytča, Podbiel a Krivá po 1-krát.

   Išlo o odstraňovanie popadaných stromov zo železničnej trati, z cestných komunikácii a elektrického vedenia. Celkom zasahovalo 35 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 11 členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 13 ks hasičskej techniky.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Košický kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Košickom kraji zasahovali v priebehu dňa 19. 1. 2023 od 6:00 h do 20.1.2023 do 6:00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 48-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach (z hasičskej stanice Požiarnická) zasahovali 6-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Košice-okolie (z hasičských staníc v Moldave nad Bodovou a Bidovciach) zasahovali 3-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trebišove (z hasičskej stanice v Trebišove) zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Spišskej Novej Vsi (z hasičských staníc v Spišskej Novej Vsi, Gelnici a v Krompachoch) zasahovali 27-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach (z hasičských staníc v Michalovciach a v Sobranciach) zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rožňave (z hasičských staníc v Rožňave a v Dobšinej) zasahovali 10-krát.

   Členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Košická Belá, Jasov, Margecany, Kluknava, Jaklovce, Krompachy, Gelnica, Mníšek nad Hnilcom, Streda nad Bodrogom a Trebišov zasahovali 23-krát.

   Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, naklonených stromov, ktoré ohrozovali premávku vplyvom počasia. Celkom zasahovalo 36 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 31 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 17 ks hasičskej techniky.

Zdroj: Prezídium HaZZ

 

 

 

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03, Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top