obchod 2

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Banskobystrický kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali v priebehu dňa 16. 1. 2023 od 6 h do 17.1.2023 do 6 h celkom 19-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom (z hasičskej stanice v Banskej Štiavnici) zasahovali 8-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene (z hasičskej stanice v Detve) zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Revúcej zasahovali 3-krát, Výcvikového centra Hasičského a záchranného zboru Lešť (z hasičskej stanice v Pliešovciach) zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Lučenci (z hasičskej stanice v Poltári) zasahovali 2-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Brezne zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici zasahovali 1-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií. Celkom zasahovalo 24 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, a bolo nasadených 8ks hasičskej techniky.

   V súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovali aj dobrovoľné hasičské zbory obcí Podhorie 1-krát, Kokava nad Rimavicou 2-krát a Štiavnické Bane 1-krát. Celkom zasahovalo 6 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí na 3 kusoch techniky.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Košický kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Košickom kraji zasahovali v priebehu dňa 16. 1. 2023 od 6 h do 17. 1. 2023 do 6 h celkom 12-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach (z hasičských staníc Požiarnická a Teplárenská) zasahovali 3-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach - okolí (z hasičskej stanice v Moldave nad Bodvou) zasahovali 1-krát, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Spišskej Novej Vsi (z hasičských staníc v Spišskej Novej Vsi a v Gelnici) zasahovali 2-krát a Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rožňave (z hasičských staníc v Rožňave a v Dobšinej) zasahovali 3-krát.

   Členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Mníšek nad Hnilcom zasahovali 1-krát, Dobrovoľného hasičského zboru obce Veľký Folkmár zasahovali 1-krát a Dobrovoľného hasičského zboru obce Jasov zasahovali 1-krát.

   Išlo o dopravné nehody a odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií. Celkom zasahovalo 43 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, a bolo nasadených 15 ks hasičskej techniky.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03, Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top