V dňoch 14. – 21. júla 2013 sa vo francúzskom meste Mulhouse uskutočnila XV. medzinárodná súťaž hasičov a XIX. stretnutie mladých hasičov. Na oboch týchto podujatiach mala zastúpenie aj Slovenská republika.

 

Dobrovoľná požiarna ochrana SR bola v kategórii mladých hasičov zastúpená dievčatami zo Šuňavy, ktoré sa svojím celkovým umiestnením na 3. mieste zaradili medzi medzinárodnú elitu.

Mladé hasičky zo Šuňavy na stupni víťazov
Obr. č.1: Mladé hasičky zo Šuňavy na stupni víťazov

 

V kategórii chlapcov nás reprezentovali chlapci zo ZK IMA Spišská Nová ves, ktorí obsadili vo výslednom hodnotení celkove 12. miesto.

 Chlapci ZK - IMA Spišská Nová Ves

Obr. č.2: Chlapci zo ZK IMA Spišská Nová ves

 

V mužskej kategórii klasických disciplín CTIF /bez výhodových bodov za vek/ sme mali zastúpenie prostredníctvom DHZ Slovenská Ves, ktorý skončil v bronzovej kategórii a DHZ MIER Spišská Nová Ves, ktorý sa umiestnil v striebornej kategórii.

Muži - Slovenská Ves

Obr. č.3: DHZ Slovenská Ves

DHZ MIER Spišská Nová VES - muži

Obr. č.4: DHZ MIER Spišská Nová Ves

 

V striebornej kategórii skončili aj muži z DHZ EMERSON Nové Mesto nad Váhom, ktorí nás reprezentovali v klasických disciplínach CTIF s výhodovými bodmi za vek.

DHZ EMERSON Nové Mesto nad Váhom

Obr. č.5: Muži z DHZ EMERSON Nové Mesto nad Váhom

 

Veľkú radosť nám urobili aj ženy z DHZ MIER Spišská Nová Ves v klasických disciplínach s výhodovými bodmi za vek, ktoré vo svojej kategórii obsadili celkovo 3. miestu a získali zlatú medailu.

Žena DHZ MIER Spišská Nová Ves

Obr. č.6: Ženy z DHZ MIER Spišská Nová Ves

 

Troška menej sa darilo ženám z DHZ Ladce, ktoré nás reprezentovali v kategórii požiarny šport. Treba však povedať, že i napriek zraneniu súťažiacej na tréningu nakoniec skončili na peknom šiestom mieste.

Ženy DHZ Ladce

Obr. č.7: Ženy z DHZ Ladce

 

Slovensko B nás reprezentovalo v kategórii požiarny šport dobrovoľných hasičov a celkovo sa toto družstvo umiestilo na peknom piatom mieste.

SLOVENSKO B

Obr. č.8: SLOVENSKO B

 

I touto cesto by som chcel veľmi pekne poďakovať všetkým súťažiacim za reprezentáciu DPO SR a teda aj Slovenskej republiky na tomto významnom hasičskom podujatí. Poďakovanie patrí aj všetkým ostatným členom delegácie, ktorí sa tohto podujatia zúčastnili.

Viacej fotográfii najdete TU

Ing. Ján Parčiš